KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13767534
nr 1376 7534
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Landskap. Signerad. Olja på duk respektive pannå, 22x15-23x27 cm, yttermått inklusive ram: ca 35x29 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:22:09
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson